CH02016-500RGFTA
- Mfr.Part #
- CH02016-500RGFTA
- Manufacturer
- Vishay / Sfernice
- Description
- CH 02016 500U 2% F TR100 E2
- Stock
- 8040
- Manufacturer :
- Vishay / Sfernice
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- RF, High Frequency
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 02016 (0504 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.03W, 1/32W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 500 Ohms
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%